Hizmetler

ÖZHAN HAZIRLAR MİMARLIK

PLANLAMA

Özhan Hazırlar Mimarlık olarak, bireysel konut, restoranlar, ofisler, spor alanları ve özel proje müşterilerimiz ile planlama konusunda uzun yıllara dayalı tecrübeye sahibiz. İşe başlamadan önce müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda projenin ana hatlarını analiz edip daha sonra çevre dinamiklerini de göz önünde bulundurarak tasarımda nasıl bir yol izlememiz gerektiğini belirliyoruz.

İŞBİRLİĞİ

Gücümüzü, her proje için aynı ilkelere dayanarak, tutarlı bir ruh anlayışı ile istekli bir takım ortamından almaktayız. Özhan Hazırlar Mimarlık ‘ın etik değerleri; önerilen mimari ile uyumlu, projeye özgü iç mekanlar yaratmaktır. Bu dinamikleri sağlamak için de müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımızla işbirliği yapmaktayız. Tüm bunların neticesinde sizlere doğru, güvenli, özel tasarımlar oluşturmaktayız. 

TASARIM GELİŞTİRME

Projenin konsepti belirlendikten sonra tasarım ekibimiz, kullanılacak malzemelerin miktar analizi ve oluşturulan tasarımın verimliliğini kapsayan bir geliştirme sürecine başlamaktadır.Bu yöntemlerle tasarım sırasında farklı analizlerle daha özgün bir sonuca ulaşmaktayız.

 

KONSEPT

Planlama aşaması tamamlandıktan sonra, konsept evresinde her projenin kimliği, felsefesi, tasarım amacı oluşturulur. Bu aşama, müşterilerimizin, onlarla birlikte yaratmak istediğimiz projeyi görmesini, hissetmesini ve anlamasını sağlar.

YARATICI ÖNERİLER

Özhan Hazırlar  mimarlık olarak küçük ve ya büyük projeler fark etmeksizin tüm parametreleri ve gereksinimleri değerlendirip müşteri isteklerine öneriler sunmaktayız. Stratejimiz, her müşterinin iş anlayışı ile projeleri geliştirmektir. Bu aşamada rakip analizi, küresel yönergeler ve tüketici eğilimlerini kapsayan bir araştırma yapmaktayız. Biz her zaman projeden projeye bireysellik kazandırmak için stratejik olarak “el ele” hareket etmekteyiz.

MALZEME TERCİHLERİ

Özhan Hazırlar mimarlık’ın yerel ve uluslararası ürün bilgisi, tüm projelerde genel estetiğin temel dokusunu oluşturur; ilk seçimler, tasarım aşamasında müşterimize proje görsel tasarım sürecinden sonra sunulur. Ofisimizin geniş malzeme kütüphanesi, tüm projelerde kullandığımız önemli unsurlardan birisidir. Sürekli yeni ve ilham verici malzemeler ve ürünlerle bu kütüphanemizi güncellemekteyiz.

MİMARİ

Binaya ait var olan olanaklar ile sınırlı kalmayıp, deneyimlerimizi, coşkumuzu ve profesyonelliğimizi bir bütün olarak proje anlayışımıza yansıtıyoruz. Her müşterinin talebine göre hazırlayacağımız proje, sağlam malzemeler ve işçiliğin de eklenmesiyle, zamansız mekanlar oluşturmamızı sağlar. Işığın, havanın ve mekanın oluşturduğu karmaşık durumları tecrübemizle tasarıma aktarıp daha estetik hale dönüştürmekteyiz.

MOBİLYA SEÇİMİ

Özhan Hazırlar Mimarlık, tüm bu hizmetlerin dışında ayrıca hareketli ya da sabit mobilya tasarımı, seçimi, planlaması ve tedariği konusunda danışmanlık sağlamaktadır.

PROJE SÜRECİ

  • Anlaşma
  • İş Analizi
  • Proje ve Kontrolörlük

Herhangi bir Mekanı tasarlamadan önce Karşılıklı Anlaşma ve Sözleşme yapılması gereklidir.

 

Mekanın ihtiyaçlarını işlevsel ve fiziksel açıdan öngörülen en iyi düzeyde incelenir.Mekanın kabuğuna uygun tasarım stilleri önerilir ve geliştirici fikirler sunulur.

 

 

İç Mimari Proje:Yapının Fiziksel durumu,Genel ihtiyaçlar,Yapılabilirlik gibi bütün sorgulamaların belli bir seviyeye geldiği bir süreçtir Proje süreci İç Mimar Özhan HAZIRLAR Kendi Hayal gücünü kullanarak Tüm bu sorgulamalara yeni bir bakış açısı getirerek mekana ait bir dil kazandırır. Bu dil mekanı özel kılar. Özellikle Ticari işletmelerde Marka değerini arttıran en önemli unsur orjinalliktir. Tasarımın Mekanda sağladığı en büyük güçlerden biri budur. Proje aşamasında ön Projede Tefriş Planı kabulünde Eskizler ve Üç boyutlu Programlar yardımıyla sunulacak görseller tasarımı daha iyi algılamanızı sağlar.Görsellerin onayı ile beraber Uygulama Projeleri ile beraber Uygulama süreci başlar.

Kontrolörlük: İçmimari Projeleri hazırlanmış işlerde işveren adına imalatların piyasa araştırmalarını ve malzeme seçimlerini yapar. Taşeronların atölye ve şantiye uygulamalarını denetleyerek işin projelere ve yerine uygun yapılmasını kontrol ve koordine eder. Kontrolörlük ücreti aylık veya bütün  olarak belirlenir. Kontrolörlük şantiye şefliği gibi olmayıp anlaşmaya bağlı olarak haftanın 1 günü, iki saatten, imalat başlangıçlarında ve işin tariflenmesi aşamalarında şantiyede bulunmayı gerektirir. Kontrolör yapılan işlerdeki eksik ve hataları düzelttirme yetkisine sahiptir ve aksaklıkları rapor halinde işverene bildirir. Kontrolör, yapının mimari proje müellifi ile koordineli çalışmakla ve tüm proje müelliflerinin haklarını gözetmekle yükümlüdür. Kontrolörlük bedeli, işin süresine ve detaylılığına bağlı olarak değerlendirilir ve Proje En az ücretinin % 60’ı olarak fiyatlandırılır.Veya Proje + Kontrolörlük şeklinde anlaşma sağlanabilir.